MALEDIWY

Flaga

Informacje

Archipelag Malediwy znajduje się niemal pośrodku Oceanu Indyjskiego, ok. 700 km na zachód od Sri Lanki. To państwo wyspiarskie, obejmujące swoim zasięgiem ok. 1200 wysp i wysepek. Koralowe atole, które tworzą podłużny archipelag, czyli Malediwy, ciągną się na przestrzeni ponad 800 km. Średnia wysokość wysp, to zaledwie dwa metry nad poziomem morza, dlatego stale istnieje zagrożenie całkowitego zalania, nasilającego się wraz z ociepleniem klimatu. To największa bolączka dla tutejszych władz. Malediwy są wprost wymarzonym miejscem dla miłośników żeglarstwa, nurkowania i windsurfingu. Nie sposób zapomnieć o piaszczystych plażach, turkusowych lagunach i niezliczonych gatunkach ryb, które można podziwiać tylko tutaj. Stolicą Malediwów jest Male.

Gdzie spędzić wakacje?

Najbardziej popularną miejscowością, najchętniej odwiedzaną przez turystów są Atole Centralne. To właśnie tutaj znajduje się stolica kraju – Male, która z pewnością powinna być pierwszym przystankiem podczas zwiedzania Malediwów. Dla poszukiwaczy prawdziwych przygód i egzotycznej przyrody, Malediwy oferują Atole Północne i Południowe.

Co warto zwiedzić

Malediwy zapewniają turystykę na bardzo wysokim poziomie. Warto zobaczyć w tym kraju miejscowość Seenu, czyli drugie co do wielkości miasto Malediwów, zaraz po stolicy oraz wyspę Fuamulaku. Guraidhoo zaś to najbardziej znana wyspa na Południowym Atolu, Atol Ari, Baa, Raa, Atol Faafu oraz HaaDhaalu to tylko niektóre spośród niezliczonych zakątków Malediwów, które warto zwiedzić.

Czas lokalny

Czas polski plus 4 godziny.

Czas przelotu

Warszawa – Malediwy – ok. 10 h 30 min.

Wiza

Podobnie jak do wielu innych krajów i na Malediwy dostaniemy się bez najmniejszych problemów, mimo, iż to przecież drugi koniec świata. Polski turysta nie potrzebuje wizy wjazdowej, gdyż podczas kontroli paszportowej otrzyma bezpłatny stempel, zezwalający na wjazd i pobyt, nie przekraczający oczywiście 30 dni.

Zdrowie

Na Malediwach nie ma żadnych wymagań co do na przykład książeczki szczepień. Jednak należy zwrócić uwagę na możliwość zarażenia się takimi chorobami jak cholera, tyfus, żółtaczka typu A, B i E. Konieczne natomiast jest zabranie ze sobą na Malediwy odpowiednich leków a zwłaszcza szczególnej ochrony przed komarami.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Malediwy

  • nudyzm jest kategorycznie zabroniony, zatem wskazane jest noszenie chociaż koszulki czy krótkich spodni;
  • nie wolno wwieźć alkoholu, broni, narkotyków, skutkuje to bardzo wysokimi karami pieniężnymi a nawet więzieniem;
  • nie wolno wywozić nawet najmniejszych fragmentów rafy koralowej;
  • z plaży na Malediwach nie wolno wynosić muszli, można je tylko kupić w sklepach;
  • należy szanować obyczaje i tradycje miejscowej ludności.

Wybierz się na Malediwy

Zobacz to, o czym zawsze marzyłeś!